Serwer



Share Button

Serwer wymiany plikow

x

Często w firmach istnieje konieczność współużytkowania lub wymiany plików pomiędzy pracownikami. Pomóc wtedy może serwer wymiany plików, którego zadaniem jest tymczasowe lub stałe przechowywanie plików w określonej lokalizacji na dysku serwera wymiany plików. Dane przechowywane na serwerze wymiany plików są dostępne każdemu pracownikowi zarówno z miejsca pracy jak i ewentualnie spoza niego, czyniąc lepszy i szybszy do nich dostęp. Dodatkowym atutem serwera wymiany plików jest możliwość kopiowania na niego ważnych plików, które są kopią zapasową w razie awarii komputera pracownika.

Szczególnie ważną rolę serwer wymiany plików stanowi w momencie, kiedy poszczególni pracownicy wykonują konkretne części większych projektów. Mogą dzięki umieszczeniu w jednym miejscu (w tym przypadku serwer wymiany plików) wszystkich części wzajemnie uzupełniać własne elementy projektu przy zachowaniu ich spójności. Osoba koordynująca natomiast może bezproblemowo złożyć wszystkie części projektu w jedną całość. Serwer wymiany plików można dodatkowo wyposażyć w narzędzia zabezpieczające typu antywirus czy narzędzia kopii zapasowych. Stosując w serwerze wymiany plików odpowiednią konfigurację dyskową można dodatkowo zabezpieczyć dane przed utraceniem w razie nagłej awarii sprzętu.

Share Button

Sewer Windows

x

System serwerowy Windows Server to w zasadzie grupa systemów operacyjnych firmy Microsoft.

Systemy zostały zaprojektowane i powinny być wdrażane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, przykładowo:

Windows HPC Server 2008 – edycja zaprojektowana specjalnie pod wysoko wydajne komputery Windows Small Business Server – system operacyjny z rodziny Windows Server zaprojektowany dla małych firmWindows Foundation Server – system z ograniczeniami bez możliwości rozbudowy, zaprojektowany tylko dla małych firm przy zakupie razem ze sprzętem (serwerem dedykowanym) Windows Essential Business Server – system operacyjny podobny do Windows Small Business Server, z tym że zaprojektowany dla średnich przedsiębiorstw Windows Home Server – system operacyjny dla domowych serwerów, służący do udostępniania plików, zarządzania przepływem danych, automatycznych backupów i dostępu zdalnego, Windows Server 2012 – system operacyjny uniwersalnego zastosowania w zależności od wykupionych dodatkowych modułów/usług

Windows serwer ogólnie rzecz ujmując może pełnić różne role w strukturze informatycznej przedsiębiorstwa. Możemy wybierać spośród:

  • Serwer plików i wydruków
  • Serwer sieci Web i serwer
  • Aplikacji sieciowych
  • Serwer pocztowy
  • Serwer terminali
  • Serwer dostępu zdalnego/wirtualnej sieci prywatnej (VPN)
  • Serwer usług katalogowych
  • Systemu DNS
  • Serwer protokołu DHCP i usługi WINSSerwer do obsługi multimediów przesyłanych strumieniowo

Biorąc pod uwagę przedstawioną wielozadaniowość takiego systemu oraz fakt iż przez firmę z Redmont oferowana jest w zasadzie grupa systemów operacyjnych, właściwy i optymalny wybór stanowi nie lada problem i w tym właśnie wyborze również pomagamy.

Co jeszcze należy wiedzieć o systemach Windows Serwer ?

Microsoft wymienia w tym miejscu 4 podstawowe zalety oferowanych systemów:

  • Niezawodność – oferuje zintegrowaną infrastrukturę ułatwiającą zabezpieczanie informacji związanych z prowadzoną działalnością, zapewnia wysoką dostępność i skalowalność zgodne z wymaganiami użytkowników dotyczącymi infrastruktury sieci.
  • Wydajność – system oferuje narzędzia służące do rozmieszczania, zarządzania i obsługi infrastruktury sieci, dzięki którym jest możliwe osiągnięcie jej maksymalnej wydajności.
  • Zastosowania sieciowe – umożliwia utworzenie infrastruktury rozwiązań biznesowych w celu usprawnienia komunikacji i współpracy między pracownikami, partnerami, systemami oraz klientami.
  • Ekonomika – system Windows Server jest zgodny z wieloma różnymi produktami i usługami dostępnymi na rynku, co czyni go inwestycją, która na pewno się opłaci i nie zmusza użytkownika do szukania specjalistycznych rozwiązań.
Share Button

Serwer Debian

x

Rozwój firmy na przestrzeni czasu, może wymuszać na użytkowniku konieczność zainwestowania w dodatkową infrastrukturę informatyczną. Może okazać również, że rozwój firmy będzie szybszy, niż przewidywano  i posiadane zasoby IT, nawet po zwiększeniu ich potencjału, okażą się niewystarczające do zapewnienia przedsiębiorstwu właściwego poziomu dostępności zasobów infrastruktury IT.  Niewydolność infrastruktury informatycznej naraża w takim przypadku przedsiębiorstwo na utratę dodatkowego popytu na produkty lub usługi oferowane przez dane przedsiębiorstwo. Firma może stracić potencjalnych odbiorców na rzecz rozwiązań konkurencyjnych, co może mieć wpływ na niższe przychody i pogorszenie wyników finansowych.

         Linux Debian to rozbudowany system operacyjny rozpowszechniany, co jest bardzo ważne, na licencji GNU/Linux jako oprogramowanie w wolnej dystrybucji (nie ma opłat za pobranie i użytkowanie). W związku z bardzo szerokimi możliwościami i skalowalnością tego systemu możemy spotkać jego tzw. dystrybucje przeznaczone do komputerów typu Desktop czy też Stacji Roboczych, jak również dystrybucje serwerowe, przeznaczone do obsługi systemów w małych firmach jak i potężnych konsorcjach. Dużą popularność system zawdzięcza właśnie bardzo wysokiej skalowalności, innymi słowy dopasowaniu do indywidualnych potrzeb.

Podstawowe cechy systemu Linux Debian:

Wysoka stabilność        Jest wiele serwerów o których administratorzy mówią że, działają bez restartu nawet kilka miesięcy. W przypadku serwerów zbudowanych w oparciu o Linux Debian słyszymy raczej o latach, dobrze skonfigurowane serwery potrafią działać nieprzerwanie kilka lat, a nawet wówczas gdy są restartowane to z powodu braku prądu lub aktualizacji sprzętu a nie błędów systemu.  Największe serwery zarządzające wielkimi bazami danych pracują w oparciu o serwerowy system Linux Debian. Wysoka stabilność to również brak konieczności poświęcania dodatkowego czasu niezbędnego do analizy przyczyn problemów, czasu do łatania systemu w związku ze znalezionymi „dziurami informatycznymi” oraz na co szczególnie zwracamy uwagę komfort

Szybkość i małe wykorzystanie pamięci          Dużą zaletą systemu Linux Debian jest absolutnie duża szybkość i bardzo ekonomiczne wykorzystanie pamięci operacyjnej serwera. System posiada te zalety dzięki temu, że jest oparty na dystrybucji GNU/Linuks lub GNU/FreeBSD. Warto w tym miejscu dodać, że niektóre programy dla systemów Windows uruchamiane na emulatorze działającym w systemie Debian działają szybciej, niż gdy są uruchamiane w środowisku, dla którego zostały stworzone…! Dlaczego szybkość jest tak ważna ?Kluczowym elementem działalności firmy branży IT jest możliwość efektywnego zarządzania zasobami plików i wydruków. Zasoby te muszą być dostępne oraz odpowiednio zabezpieczone. Wraz ze zwiększeniem liczby użytkowników lokalnych, zdalnych i pracowników firm partnerskich, z którymi konieczne jest częste nawiązywanie połączeń, system musi poradzić sobie z rosnącym obciążeniem, a szybkość i optymalne zarządzanie pamięcią operacyjną jest w tym procesie kluczowe.

Niskie koszty wdrożenia i utrzymania

         Istotnym argumentem ekonomicznym przemawiającym na korzyść systemu Linux Debian jest wysoka zgodność z technologią typowych komputerów PC jak i płyt serwerowych pracujących w serwerach światowej klasy producentów.  System zawiera również wiele usług i składników, które przynoszą przedsiębiorstwom wymierne korzyści związane z łatwością instalacji, zarządzaniem i obsługą tak zoptymalizowanego systemu. Na co warto zwrócić szczególna uwagę:

nie dokonujemy zakupu systemu lecz np.  instalujemy go bezpośrednio z sieci internetowejpodczas rozbudowy systemu nie musimy dokupować kolejnych licencji, lecz po prostu dodajemy kolejnych użytkowników do systemumusimy uruchomić dodatkowe  usługi serwerowe więc ściągamy je w postaci pakietów z sieci i konfigurujemy w już działającym systemieposiadamy w infrastrukturze komputery z systemami MS Windows, to nie problem, Debian wprost udostępnia usługi dla tych systemówposiadamy zaawansowaną strukturę w oparciu o Active.Directory, to nie problem, serwer plików Samba pod Debianem poradzi sobie i z obsługą domenyliczymy się z wykorzystanie wirtualizacji w strukturze IT, bardzo dobrze, system Linux Debian świetnie integruje się z również darmowym systemem wirtualizacji VMWare ESXi 5.0 (czytaj więcej…)

     Debian to bardzo rozpowszechniona dystrybucja GNU/Linuksa. Najpopularniejsza! jeśli policzymy jego liczne pochodne pracujące na wielu platformach sprzętowych na świecie. To właśnie na fundamencie Debiana zbudowano Ubuntu — numer 1 w rankingu serwisu DistroWatch. Dzięki dużemu rozpowszechnieniu i wielojęzycznej społeczności użytkowników, z łatwością jesteśmy wstanie uzyskać nieodpłatną pomoc w rodzimym języku samodzielnie na wielu dostępnych forach jak i korzystając z pomocy firm Outsourcing’owych.

Serwer, czy to duży wydatek…?

Gdy w firmie staje się potrzebny serwer  wymiany plików, a uruchomienia pracy pod kontrolą domeny niesie za sobą zbyt duże wydatki, tańszym i szybkim rozwiązaniem jest serwer zbudowany w oparciu o dystrybucję darmową Linux Debian, czytaj więcej…

Telefonia VoIP, czy to dla mnie…?

VoIP (ang. Voice over IP) to technologia pozwalająca na przesyłanie dźwięku, głosu, za pomocą łączy internetowych. Korzystając z technologii VoIP możemy wykonywać zwykłe rozmowy telefoniczne, a nasz telefon, jego numer, nie jest już przypisany do miejsca z którego dzwonimy, ani operatora za pomocą którego dzwonimy. Telefonia VoIP daje Tobie pełną niezależność, zastępuje w pełni tradycyjny telefon, czytaj więcej…

Share Button

Klastry komputerowe

x

Niezawodność oprogramowania oraz sprzętu komputerowego jest obecnie jednym z ważniejszych zagadnień współczesnej technologii informatycznej. Osiągnąć ten cel można dwiema drogami: poprzez wymianę sprzętu na nowy, produkowany w najnowszych technologiach lub poprzez połączenie starszego sprzętu w klastry. Pierwsze rozwiązanie niesie ze sobą duże koszty i dla mniejszych firm jest trudne do zrealizowania, połączenie komputerów w klastry powoduje nie tylko zmniejszenie kosztów ale również otwiera inne możliwości działania. Klastry umożliwiają połączenie wielu komputerów w jedna całość. Dzięki klastrom i łączeniu komputerów uzyskać można podwyższenie podstawowych parametrów systemu.

Możemy wyróżnić trzy podstawowe typy połączeń w klastry:

  1. Klastry wydajnościowe (HP) – jednostki pracują w sposób równoległy a poprzez odpowiednią konfigurację powiększają moc obliczeniową systemu. Niezbędny do przeprowadzenia proces rozbija się wtedy na elementy cząstkowe, za których wykonanie odpowiedzialne są poszczególne jednostki połączone w klaster. W zależności od potrzeb tego procesu klaster można rozbudowywać, dostosowując do wymaganej mocy obliczeniowej.
  2. Klastry niezawodnościowe (HA) – jednostki pracują w sposób równoległy a odpowiednia konfiguracja powoduje, że poszczególne jednostki tworzące klaster dublują swoje funkcje. W tym przypadku możemy rozróżnić również kilka sposobów realizacji w klastry niezawodnościowe. Jednym z przykładów jest „podszywanie” się serwera dublującego pod główny serwer w momencie wykrycia uszkodzenia tego serwera głównego, przez co cały układ klastra nie wykrywa żadnych zmian czy nieprawidłowości. Innym sposobem jest natychmiastowe zapisywanie danych z serwera podstawowego na serwer zapasowy, najprościej rzecz biorąc jest to kopia zapasowa wykonywana natychmiastowo przy zmianie danych.
  3. Klastry równoważenia obciążenia (load balancing) – klastry te działają na zasadzie współdziałania zespołu komputerów, z których każdy wykonuje pojedyncze zadanie z puli zadań przyporządkowanych do danego klastra. Pojedynczy komputer w klastrze może w tej konfiguracji wykonywać swoje zadanie lub część większego zadania.

W tworzonych rzeczywistych układach klastrowych często powyższe układy mają charakter mieszany, spełniając jednocześnie funkcje wydajnościowe jak i niezawodnościowe. Każda konfiguracja zależna jest od indywidualnych wymogów Państwa i Państwa Firmy. Po zapoznaniu się z Państwa potrzebami możemy zasugerować odpowiednią konfigurację klastrów oraz wdrożyć najlepsze rozwiązanie zabezpieczając dane przed uszkodzeniem, dłuższymi przestojami w dostępie do danych czy również odpowiednie rozłożenie mocy obliczeniowej w przypadku potrzeby obsługi procesów wymagających większej ilości procesorów.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt poprzez Formularz Kontaktowy na naszej stronie w dziale Kontakt.

Share Button

Serwer pocztowy

x

Serwer poczty elektronicznej jest to jeden z rodzajów specjalistycznych komputerów wraz z oprogramowaniem, który wykorzystywany jest do zarządzania obiegiem listów e-mail oraz obsługą skrzynek pocztowych użytkowników. Jego działanie obejmuje także zmianę i dostosowywanie przesyłek poczty elektronicznej do różnych standardów systemów pocztowych występujących w sieci.

W dobie konieczności szybkiego przepływu informacji między usługodawcą a klientem, poczta elektroniczna jest jednym z niezbędnych elementów działania każdej firmy. Jednym z rozwiązań jest wykupienie przez Państwa usługi poczty elektronicznej w firmie zajmującej się tego typu działalnością. Jest to jednak rozwiązanie niekoniecznie najlepsze z uwagi na schematyczną konfigurację swoich usług przez tego typu firmy. Mogą występować ograniczenia w działaniu poczty elektronicznej w postaci niewystarczającego dopuszczalnego rozmiaru załączników w e-mailach, ograniczeń pojemności dysków dla wszystkich skrzynek pocztowych, często opłat miesięcznych za dzierżawę miejsca dyskowego itp. Dodatkowo przy tego typu usługach serwery poczty elektronicznej stacjonują poza firmą korzystająca z usług tej poczty elektronicznej, czyli np. w siedzibie firmy sprzedającej usługę.

Proponujemy alternatywną i naszym zdaniem najlepszą formę usługi poczty elektronicznej. Serwer poczty elektronicznej umiejscowiony jest w tym przypadku w miejscu działalności Państwa firmy. Specjalistyczny komputer obsługujący w pełni usługę zakupują Państwo jednorazowo. Dodatkowo jednostka ta po odpowiedniej konfiguracji może posłużyć jako serwer bazy danych lub serwer wymiany plików a także dla innych usług. Serwerem tym zarządzamy dla Państwa w zależności od Państwa potrzeb dostosowując go i optymalizując pod kątem profilu działania Państwa działalności. W każdej chwili będzie możliwa zmiana konfiguracji, tworzenia i usuwania kont pracowniczych w zależności od zmian w Państwa firmie.

Kolejnym atutem proponowanego przez nas rozwiązania jest możliwość zastosowania filtrów antyspamowych, dostosowania ich w zależności od potrzeb. Spamem są wszystkie niechciane wiadomości e-mail przesyłane bez zgody odbiorcy (najczęściej reklamy, czasami komponenty szpiegujące). Prawidłowa konfiguracja serwera pocztowego wraz z filtrem antyspamowym oraz dostosowanie go do potrzeb klienta jest podstawowym czynnikiem ograniczającym otrzymywanie spamu.

Własny Serwer Pocztowy - czytaj więcej

Atutem umiejscowienia serwera poczty elektronicznej w Państwa firmie jest także możliwość szybkiego przekazywania poczty między pracownikami, np. przy użyciu specjalnie skonfigurowanego, wspólnego dla wszystkich kont katalogu (folder publiczny), do którego dostęp ma każda osoba w Firmie. Zasada działania podobna jest do serwera wymiany. Dowolna osoba umieszcza mail w uwspólnionym katalogu na serwerze poczty elektronicznej, skąd pobierać go mogą wszystkie pozostałe osoby. Jest to bardzo wygodny i szybki sposób przekazywania poczty. Nie jest konieczne każdorazowe adresowanie i wysyłanie maili.

Dodatkowo serwery pocztowe konfigurowane przez nas mogą być doposażone w filtry antywirusowe, kontrolujące zawarte w przesyłkach mailowych załączniki pod kątem obecności wirusów. Na życzenie klienta możemy zainstalować pełny monitoring wiadomości wychodzących i przychodzących do Państwa firmy – dla każdego konta pocztowego osobno. Mogą mieć Państwo dzięki niemu pełny podgląd treści oraz celu wysyłania wiadomości z i do Państwa firmy.

Wszystkie powyższe usługi wdrożone mogą być przez naszą firmę w dwojaki sposób: na zakupiony przez Państwa sprzęt serwerowy umiejscowiony u Państwa w firmie lub opcjonalnie cała poczta może zostać zlokalizowana na naszych serwerach firmowych, na których miejsce możemy dla Państwa wydzierżawić. Atutem drugiego rozwiązania w przypadku konieczności zakupu serwera do Państwa firmy tylko do obsługi poczty jest zmniejszenie kosztów wdrożenia i utrzymania działania poczty e-mail.

Share Button

Serwer wirtualny

x

Serwer wirtualny to wyznaczona część serwera fizycznego (odpowiednio przygotowanego komputera), który znajduje się w pewnym miejscu, niezależnym od klienta wykupującego usługę serwera wirtualnego. W odróżnieniu od serwerów dedykowanych klient nie musi kupować drogich specjalistycznych urządzeń, które pozwoliłyby na utrzymywanie własnej strony www, a także nie musi ich utrzymywać. Dzięki temu iż na jednym serwerze fizycznym może znajdować się kilka serwerów dedykowanych całkowicie niezależnych od siebie, rozwiązanie takie jest tańsze dla każdej typowej usługi serwerowej. Dzięki usłudze serwera wirtualnego firmy nie muszą ponosić kosztów (nie tylko materialnych) związanych z zakupem i podłączeniem drogiego serwera fizycznego, stałym łączem do sieci, zatrudnianiem informatyków zarządzających systemem itp. W skład pakietu wirtualnego serwera mogą wchodzić:

konto stron internetowych WWW konto poczty elektronicznej e-mail serwer wirtualny sklepu internetoweg oserwer wirtualny ftp (do udostępniania i przechowywania plików)serwer wirtualny bazy danych i inne

Zalety jakie niesie ze sobą serwer wirtualny:

Oprogramowanie służące do zarządzania i kontroli serwerów wirtualnych nie jest najtańsze ale to pierwsza i jedyna “wada” jeśli chodzi o serwery wirtualne. Reszta to same atuty. Porównując koszty wdrożenia wirtualnych serwerów w stosunku do czasu i kosztów, jakie ponieść może klient w przypadku awarii serwerów fizycznych, pozytywne aspekty wydają się nie do podważenia.

Największą zaletą jaką można zauważyć stosując serwery wirtualne jest konsolidacja serwerowa. Zamiast zajmować miejsce w serwerowni przez kilka odrębnych komputerów można ustawić jeden, który ma zainstalowane serwery wirtualne. Oszczędza to przy okazji energię, zmniejsza hałas i emisję ciepła. Takie rozwiązanie ogranicza oczywiście również koszty zakupu kilku serwerów fizycznych dla różnych usług.

W przypadku wystąpienia awarii fizycznego serwera gdzie uruchomiony jest serwer wirtualny można z łatwością w ciągu krótkiego czasu uruchomić ten serwer wirtualny na innym komputerze. Dodatkowo, jeśli klient wybierze sobie taką opcję możliwe jest utworzenie lustrzanej kopii serwera wirtualnego, który działać będzie równolegle z serwerem wirtualnym podstawowym. Do kopii będą trafiać tylko wszystkie operacje wejścia (operacje wyjścia będą blokowane), co pozwoli zachować spójność obu wirtualnych serwerów. W przypadku awarii lustrzana kopia automatycznie przejmie zadania wirtualnego serwera głównego.

Jeżeli zachodzi potrzeba zmiany jednostki fizycznej na której zainstalowany jest serwer wirtualny pomocnym może okazać się mechanizm przenoszący serwer wirtualny na inny serwer fizyczny bez przerywania jego pracy. Możliwe jest również wdrożenie mechanizmów automatycznie (bez udziału administratorów) równoważących obciążenie pomiędzy każdy serwer wirtualny pracujący w ramach jednego serwera fizycznego a także przenosić poszczególne serwery wirtualne na inne komputery serwerowe, które są mniej obciążone.

Ważną rolę serwer wirtualny może spełniać w przypadku testowania nowych rozwiązań, oprogramowania czy nawet nowych aktualizacji, których zainstalowanie bez wcześniejszego testu na serwerze wirtualnym (co jest tańsze i mniej czasochłonne) może spowodować nieoczekiwaną destabilizację pracy systemu. Ten sposób testowania jest zatem wygodniejszy, szybszy, tańszy i bezpieczniejszy.

Rozbudowa usług działających w firmie dzięki zastosowaniu serwera wirtualnego jest mniej kosztowna i zarazem o wiele szybsza. Zamiast dla każdej nowej usługi dokupować kolejne urządzenie, lepiej jest stworzyć kolejny serwer wirtualny na istniejącej maszynie, co zajmuje o wiele mniej czasu i pozwala szybko reagować firmom obsługującym na wskazane potrzeby klientów.

Share Button

Serwer bazodanowy

x

Serwer bazodanowy jest to jeden z rodzajów specjalistycznych komputerów wraz z oprogramowaniem, który wykorzystywany jest do zarządzania i równoczesnego udostępniania danych dotyczących np. firmy i jej klientów. Głównym powodem instalowania serwerów bazodanowych jest możliwość równoczesnego korzystania z bazy danych przez wielu użytkowników.

Dzięki serwerom bazodanowym przechowywane zbiory danych są spójne a odpowiednie mechanizmy zapewniają ich bezpieczeństwo, zarówno jeśli chodzi o uszkodzenia jak i o nieautoryzowany dostęp. Programy obsługujące bazy danych pomagają zarządzać gromadzonymi informacjami powodując ograniczenie ingerencji pracowników w prace związane z porządkowaniem danych. Serwery bazodanowe umożliwiają (przy pomocy odpowiedniego oprogramowania) kontrolę dostępu do odpowiednich danych konkretnym osobom. Taka polityka bezpieczeństwa zapobiega nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do danych, które nie powinny być w ich posiadaniu. Ponadto serwery takie umożliwiają segregowanie i porządkowanie danych według potrzeb, co ułatwia dostęp do tych danych oraz archiwizację.

Share Button

Serwer

x

Często zdarza się, że małe i średnie firmy stosują zamiast profesjonalnych urządzeń zwykłe komputery klasy PC, które wyposażone są tylko w aplikacje serwerowe. Powodowane jest to dwiema sytuacjami: po pierwsze w wielu przypadkach właściciele firm są uświadczeni w przekonaniu, że profesjonalne urządzenia i systemy są poza ich zasięgiem, szczególnie finansowym, jest to oczywiście spowodowane niepełnymi informacjami na temat kosztów samego sprzętu, a głównie oprogramowania. Po drugie nie są świadomi niebezpieczeństwa utraty danych, jakie niesie ze sobą używanie zwykłego komputera PC. Sprzęt klasy PC nie jest przeznaczony do ciągłej pracy i przez wykorzystywanie go w ten sposób radykalnie zwiększa możliwość nagłej awarii, która może pociągnąć za sobą nawet nieodwracalną utratę danych. Poza tym zwykłe jednostki komputerowe nie są odpowiednio wydajne ani zoptymalizowane pod kątem takiej pracy. Dlatego też nasza Firma może pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego dla Państwa potrzeb profesjonalnego sprzętu oraz sprawować dla Państwa nad nim opiekę.

Usługi uruchamiane na serwerach:

Share Button
Serwer wymiany plikow
Często w firmach istnieje konieczność współużytkowania lub wymiany plików pomiędzy pracownikami....
Sewer Windows
System serwerowy Windows Server to w zasadzie grupa systemów operacyjnych firmy Microsoft. Systemy zostały...
Serwer Debian
Rozwój firmy na przestrzeni czasu, może wymuszać na użytkowniku konieczność zainwestowania w dodatkową...
Klastry komputerowe
Niezawodność oprogramowania oraz sprzętu komputerowego jest obecnie jednym z ważniejszych zagadnień...
Serwer pocztowy
Serwer poczty elektronicznej jest to jeden z rodzajów specjalistycznych komputerów wraz z oprogramowaniem,...
Serwer wirtualny
Serwer wirtualny to wyznaczona część serwera fizycznego (odpowiednio przygotowanego komputera), który...
Serwer bazodanowy
Serwer bazodanowy jest to jeden z rodzajów specjalistycznych komputerów wraz z oprogramowaniem, który...
Serwer
Często zdarza się, że małe i średnie firmy stosują zamiast profesjonalnych urządzeń zwykłe komputery...




10 MAJA 2018r.
Sejm RP uchwalił nową ustawę o ochronie danych
do egzekwowania przepisów UE RODO.


CO MUSI ZROBIĆ FIRMA, ABY BYĆ ZGODNĄ Z PRZEPISAMI RODO ?

1. Przeprowadzić inwentaryzacje zasobów informatycznych i informacyjnych (Audyt)

2. Wykonać Analizę Ryzyka (opcjonalnie)

3. Wdrożyć dokumentacje i procedury opisujące politykę ochrony przetwarzanych danych

4. Sporządzić rejestr czynności przetwarzania danych – koniecznie !

5. Wprowadzić metodologie i procedury naruszenia bezpieczeństwa i zgłoszeń do odpowiedniego organu

6. Wdrożyć zabezpieczenia fizyczne i informatyczne w strukturze

7. Określić podstawy prawne na każdą kategorię danych (dokumentacja)

8. Podjąć decyzję o powołaniu DPO (pol. IOD - opcjonalnie)

9. Spełnić wymagany obowiązek informacyjny jeżeli istnieje

10. Zaktualizować umowy powierzenia przetwarzania danych pod nowe przepisy

11. Przygotować nowe informacje dla osób, których dane są przetwarzane

12. Przeszkolić wyznaczony personel z ochrony danych i procedur RODO

13. Nadzorować i sprawdzać prawidłowe wykonywanie opracownych procedur

przejdź dalej...